Sprzęt
La Sportiva TX5 GTX – dlaczego odpowiednie buty są tak ważne?

La Sportiva TX5 GTX – dlaczego odpowiednie buty są tak ważne?

Każda z osób, która lubi górskie wędrówki, doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważny jest wybór odpowiednich butów trekkingowych. Dzięki nim można wygodnie poruszać się po różnych ścieżkach, również tych górzystych i skutecznie chronić się przed różnymi kontuzjami. Warto wiedzieć, dlaczego odpowiednio dobrane buty trekkingowe są tak ważne i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Odpowiedni rozmiar butów trekkingowych

Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru butów trekkingowych. W przeciwnym razie nie spełni on wymagań i nie zapewni wystarczającego komfortu oraz bezpieczeństwa. Ponieważ często będzie się chodzić długimi godzinami w butach trekkingowych, wybór odpowiedniego rozmiaru i kroju jest bardzo ważny. Przede wszystkim należy pamiętać, że do butów górskich należy zawsze nosić grube skarpety. Będzie to oczywiście miało wpływ na wybrany rozmiar i należy to wziąć pod uwagę przy określaniu dopasowania. Dodatkowo wieczorem, w związku z gromadzeniem się wody w organizmie, stopy mogą być nieco szersze niż rano, dlatego lepiej wybrać odpowiednie szeroko buty trekkingowe.

la sportiva tx5 gtx

La Sportiva TX5 GTX – wysokiej jakości buty trekkingowe

TX5 to niezwykle wygodne buty turystyczne, które zapewniają idealne połączenie ochrony, oddychalności i trwałości, wypełniając lukę pomiędzy kolekcjami butów podejściowych i butów alpejskich (wysokogórskich). Wysokiej jakości skórzana cholewka (chroni przed kamieniami i błotem), gumowe krawędzie oraz specjalnie wzmocnione końcówki Vibram zapewniają wysoką odporność na ścieranie. Dzięki precyzyjnemu systemowi sznurowania but idealnie dopasowuje się do stopy. Buty La Sportiva TX5 GTX (https://www.polarsport.pl/buty-la-sportiva-tx5-gtx-s22.html) wposażone są w system 3D Flex. Dzięki specjalnej konstrukcji cholewka dobrze dopasowuje się do łydki, ale nie jest sztywna, co pozwala łydce na w miarę swobodne poruszanie się i zapewnia komfort chodzenia. Podeszwa Mega-Grip z systemem hamowania udarowego zapewnia doskonałą amortyzację, dzięki czemu obuwie sprawdzi się zarówno w terenie skalistym, jak i leśnym.