Akcesoria
Camp-let czyli namiot w przyczepie

Camp-let czyli namiot w przyczepie

Przyczepa Camp-let doskonale łączy w sobie największe atuty prezentowane przez przyczepy kempingowe oraz namioty. Jest to rozwiązanie niezwykle ciekawe, wywodzące się z Danii. W Polsce produkcją tego rodzaju ciekawostek zajmuje się firma Mobicamp.

Lekka i praktyczna

Przyczepa z funkcją namiotu jest rozwiązaniem nie tylko bardzo innowacyjnym i dość atrakcyjnym.

Namiot w przyczepie

Tak naprawdę ma ona dość znaczącą przewagę na wieli polach w odniesieniu do alternatywnych, bardzo klasycznych i od dawna wszystkim znanych rozwiązań.

Jest to niezwykle lekki model przyczepy, który dodatkowo można przechowywać nawet w garażach o niezbyt imponującej powierzchni (a dzieje się tak ze względu na fakt, że bez przeszkód Camp-let można postawić na boku). Szukając takich produktów koniecznie odwiedź sklep internetowy PolarSport, który w swojej ofercie posiada bardzo wiele tego typu namiotów jak i innego wyposażenia do wspinaczek górskich.

To rozwiązanie doskonałe dla pojazdów mających duże problemy z holowaniem cięższych pojazdów. Rozłożenie namiotu wbrew pozorom jest niezwykle szybkie i proste – wedle zapewnień producenta cała procedura nie powinna trwać dłużej niż 5 minut.

Ponadto w przyczepo-namiotach Camp-let zastosowano podłoże z włókien szklanych, czyli materiałów wykazujących się bardzo dużą odpornością na działanie wilgoci.

Różne modele

Camp-let w wersji podstawowej (basic) ma powierzchnię (po rozłożeniu) około 17 m2. Na tak wydawać by się mogło nie dużej powierzchni znalazło się miejsce na salon oraz dwie sypialnie.

Aby zapobiec niszczeniu materiału została zastosowana dodatkowa warstwa solidnego płótna, umieszczona w miejscach szczególnie narażonych na powstawanie nawet najmniejszych uszkodzeń. Podstawowe wersja zapewnia także wygodne materace piankowe.

W Basic nie znalazło się miejsce na kuchnie. Jeśli komuś jednak koniecznie zależy na dostępności tego pomieszczenia powinien rozważyć zakup wersji Basic+.

Najwięcej możliwości daje model Premium. Jego powierzchnia po rozłożeniu to około 18 m2. W niektórych wersjach znaleźć można nawet praktyczną szafę idealną do przechowywania drobiazgów. Ten model wyposażono w kuchnię o wysokim standardzie (na tyle na ile jest to możliwe w przypadku połączenia namiotu i przyczepy).